Tālr.: 67339190
2018. gada novembrī "Saulessvece" Maskavā

No 19.11.2018 līdz 26.11.2018. Maskavā norisinājās 5. Maskavas mākslas festivāls cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem , kurā jau vairākus gadus piedalās un savu sniegumu rāda arī biedrības „Svētā Jāņa Palīdzība” dienas aprūpes centra „Saulessvece” Teātra studija.
Šogad teātra studija demonstrēja savu izrādi "Viens", kuras režisore ir Kristīne Klētniece - Sika. Muzikālais pavadījums - Māris Žagars, horeogrāfija - Anta Grīnvalde. Režisore Kristīne Klētniece - Sika izteicās atzinīgi par viesmīlību un skatuves aprīkojumu, kam pateicoties aktieru sniegums bija spilgts un pārliecinošs un izpēlnījās no skatītājiem skaļas ovācijas.

“SAULESSVECE” AICINA UZ TEĀTRA STUDIJAS IZRĀDĒM

Biedrības „Svētā Jāņa Palīdzība” Dienas aprūpes centra „Saulessvece” Teātra studija ielūdz ikvienu interesentu ielūkoties Viljama Šekspīra slavenās traģēdijas „Romeo un Džuljeta” fragmentu iestudējumā „Sapnis par Romeo un Džuljetu”.

Biedrības „Svētā Jāņa Palīdzība” Dienas aprūpes centra „Saulessvece” Teātra studija ielūdz ikvienu interesentu ielūkoties Viljama Šekspīra slavenās traģēdijas „Romeo un Džuljeta” fragmentu iestudējumā „Sapnis par Romeo un Džuljetu”.

Izrādes tapšanas process aizsākts jau 2014. gada nogalē, kad plaši tika atzīmēta Viljama Šekspīra 450. dzimšanas diena. Tas Teātra studijas aktieriem lika rūpīgi iepazīties ar lugu, skatīties internetā pieejamās filmas, mūziklus, un teātra izrādes. Izrādes tapšanas procesā nozīmīgu darbu paveica iesaistītie pedagogi, sociālie rehabilitētāji un aprūpētāji.

Dienas aprūpes centra „Saulessvece” Teātra studija ir vieta, kur savas iekšējās emocijas caur kustību, vārdu, dziesmu un dzeju izpauž dienas centra klienti – cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem. Teātra studija darbojas kopš 2008. gada un savu astoņu gadu pastāvēšanas laikā ir sevi godam pierādījusi, piedaloties dažādos Starptautiskos festivālos, kā arī priecējot skatītājus ar savām izrādēm Rīgā un citās Latvijas pilsētās.


Izrāžu grafiks:

01.11.2016., otrdiena, Rīgas sociālās aprūpes centrs „Stella maris”, Birzes iela 54, Rīga, plkst. 14.00
08.11.2016., otrdiena, Ērgļu vidusskola Oškalna iela 6, Ērgļi, Ērgļu novads, plkst. 15.00
15.11.2016., otrdiena, Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes ev. lut. baznīcas Lutera zālē, Ģertrūdes ielā 8, Rīgā, plkst. 14.00

Slaveno V. Šekspīra traģēdijas “Romeo un Džuljeta” fragmentu kompozīciju veidojuši:

Režisore: Kristīne Klētniece – Sika
Horeogrāfe, kustību režisore: Tamāra Ēķe
Kostīmu māksliniece: Mārīte Klenovska
Muzikālais vadītājs: Māris Žagars

Sīkāku informāciju par Teātra studijas izrādēm, „Sapnis par Romeo un Džuljetu” skatīt vietnē: https://www.youtube.com/watch?v=aO8_FDqlERAIeeja izrādē ir bezmaksas!
Ielūgumus uz izrādi varat saņemt, zvanot pa tālruni: 67339190 (Ievai)

Specializētā transporta nodrošinājums

Specializētā transporta nodrošinājums VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku Noslēguma koncerta laikā
28. jūnijā no plkst. 17:00 – līdz 20:00 Mežaparka Lielajā estrādē notiks VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku Noslēguma koncerts. Personu ar kustību traucējumiem vajadzībām no plkst. 15:15 – 22:00 (nepieciešamības gadījumā ilgāk) ik pēc 30 minūtēm tiks nodrošināti speciālā transporta reisi maršrutā Meža prospekta un Atpūtas alejas krustojums (iepretim Rīgas Zooloģiskajam dārzam) – Mežaparka Lielās estrādes 1. vārti.

Reisu saraksts
Meža prospekta un Atpūtas alejas krustojums – Mežaparka Lielās estrādes 1. vārti
15:15 15:45 16:15 16:45 17:15 17:45 18:15 18:45 19:15 19:45 20:15 20:45
21:15 21:45

Mežaparka Lielās estrādes 1. vārti - Meža prospekta un Atpūtas alejas krustojums
15:30 16:00 16:30 17:00 17:30 18:00 18:30 19:00 19:30 20:00 20:30 21:00
21:30 22:00

DAC „Saulessvece” viesojas Maskavā

Dienas aprūpes centrs „Saulessvece”
no 10.11.2014. – 15.11.2014. piedalījās III Starptautiskajā radošuma festivālā cilvēkiem ar psihiskās attīstības īpatnībām „Ariadnes pavediens”
Maskavā, Krievijā

Biedrības „Svētā Jāņa Palīdzība” dienas aprūpes centra „Saulessvece” teātra studija pēc konkursa dalībnieku atlases 1. kārtas tika uzaicināta piedalīties III Starptautiskajā radošuma festivālā cilvēkiem ar psihiskās attīstības īpatnībām „Ariadnes pavediens”, kurš notika Maskavā no 2014. gada 10. – 15. novembrim.

Festivāla koncepcijas pamatā ir devīze: „Atklātība. Radošums. Integrācija.” Festivāla galvenā ideja – satuvināt cilvēkus ar kopīgas vērtības – mākslas palīdzību. Festivāls „Ariadnes pavediens” – tas ir vērienīgs kultūras forums, kurš ar savu daudzšķautņaino un piesātināto programmu apvieno gan pacientus, gan viņu ģimenes locekļus, gan psihiskās aprūpes speciālistus, gan zinātnes un kultūras pārstāvjus, žurnālistus, gan labdarības un sabiedrisko organizāciju pārstāvjus, studentus, brīvprātīgos un daudzus citus.

Uz festivālu devās delegācija no dienas aprūpes centra „Saulessvece” teātra studijas, kur Latviju pārstāvēj 16 dienas centra klienti – teātra studijas aktieri un 8 dienas centra speciālisti/pavadošās personas, kopā 24 cilvēki. Festivāla ietvaros DAC „Saulessvece” teātra studija 11.11.2014. plkst. 1830 A. Džigarhanjana Maskavas dramatiskajā teātrī izrādīja A. Čehova izrādi „Bildinājums”, kura tapusi pēc A. Čehova lugas „Bildinājums” motīviem. Izrāde notika latviešu un krievu valodā. Mūsu izrādītā izrāde guva lielu atsaucību, balvās saņemot godalgoto „Mazo zelta Oskaru”. Skatītāji mūs uzņēma silti un sirsnīgi.

Festivāla ietvaros notika arī zinātniski – praktiska konference „Psihiski slimo cilvēku sociālā integrācija” (psihiatriskie, psiholoģiskie un psihosociālie aspekti), kurā ar zinātniski – praktisku ziņojumu plāno piedalīties arī dienas aprūpes centra „Saulessvece” speciālisti. Konference deva iespēju speciālistiem no daudzām valstīm apmainīties ar profesionālajiem sasniegumiem, koncepcijām, pacientu/klientu psihosociālās rehabilitācijas paņēmieniem un tehnikām.

Festivālā piedalījās dalībnieki no 28 Krievijas reģioniem, kā arī viesi no 13 vastīm: Argentīnas, Baltkrievijas, Vācijas, Spānijas, Itālijas, Kosta – Rikas, Meksikas, Nīderlandes, Norvēģijas, Portugāles, Urugvajas, Šveices un mēs no Latvijas.

Festivāla radošā daļa tika īstenota 7 nominācijās: teātra, literārā, muzikālā, kinematogrāfiskā, vizuālās mākslas, multimediālās mākslas un fotonominācija. Daļa festivāla notika uz vadošajām Maskavas kultūras skatuvēm un citās kultūras telpās pilsētā. Īpašu paldies par iespēju piedalīties festivālā un zinātniski – praktiskajā konferencē jāsaka RD deputātiem un RD Labklājības departamentam.


Sīkāka informācija,
Māris Sirmulis
Melānija Grundšteina – Gruzdiņa
Dienas aprūpes centra personām ar garīga rakstura traucējumiem „Saulessvece”
Tālr. 67339265, Mob. 26039913

Mājlietu labdarības dienas

Šogad jau ceturto gadu no 22.10.2014. – 26.10.2014. sadarbībā ar labdarības fondu Ziedot.lv un Tirdzniecības centrs Spice Home tiek organizēta akcija Mājlietu labdarības dienas, lai palīdzētu nelaimē nonākušām Latvijas ģimenēm. Pagājušajā gadā kopā saziedojām 18 kravas mikroautobusus ar mājlietām, drēbēm un apaviem. Īpašu pateicību sabiedrībai un t/k Spice nomniekiem vēlas teikt vairāk nekā 50 Latvijas ģimenes, kuru ikdienu mēs esam padarījuši labāku.

Pagājušajā gadā kopā saziedojām 18 kravas mikroautobusus ar mājlietām, drēbēm un apaviem. Īpašu pateicību sabiedrībai un t/k Spice nomniekiem vēlas teikt vairāk nekā 50 Latvijas ģimenes, kuru ikdienu mēs esam padarījuši labāku.
Šogad t/c Spice, Spice Home un ziedošanas teltī pie Spice Home, sadarbojoties ar mākslinieci Diānu Dimzi-Dimmu, tiks veidotas mājlietu instalācijas ar iedvesmojošu personu ziedotām mājlietām.
Vēlamo ziedojumu saraksts: Bērnu istabas mēbeles, skolas preces, datortehniku, mūzikas instrumentus, sporta inventāru, segas, spilvenus, matračus, virtuves piederumus, ledusskapjus, veļas mašīnas, dažādas mēbeles, sadzīves tehniku.

Sociālās aprūpes un rehabilitācijas pakalpojumi

Sociālās aprūpes un rehabilitācijas pakalpojumi bērniem vasaras mēnešos

Dienas aprūpes centrs „Saulessvece” sadarbībā ar Rīgas Sociālo dienestu arī šogad piedāvā bezmaksas (Rīgas pašvaldības apmaksātus) sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus bērniem ar funkcionāliem traucējumiem 2014. gada vasaras mēnešos no 02.06.2014. – 29.08.2014.

Dienas aprūpes centrs „Saulessvece” tā ir iespēja būt kopā ar draugiem, saņemt profesionālus sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus, piedalīties izglītojošās aktivitātēs un saturiski pavadīt savu brīvo laiku.

Pakalpojums domāts 7 – 18 gadus veciem bērniem ar veselības problēmām/funkcionāliem traucējumiem.

Piedāvātie pakalpojumi:
• Sociālās aprūpes un rehabilitācijas pakalpojumus
• Uzraudzību, palīdzību pašaprūpē, ēdināšanu 2 x dienā
• Nodarbības sociālo prasmju un iemaņu attīstīšanai/nostiprināšanai
• Ekskursijas, muzeju apmeklējumus un pastaigas
• Radošas, izglītojošas un attīstību veicinošas nodarbības
• Saturīgu brīvā laika pavadīšanu
Kā saņemt pakalpojumu?
Jādodas uz Jūsu dzīvesvietai tuvāk esošo Rīgas Sociālā dienesta teritoriālo centru.

Kādi dokumenti nepieciešami pakalpojuma saņemšanai?
• Klienta likumiskā pārstāvja iesniegums
• Ārstējošā ārsta/Ģimenes ārsta izziņa (u/27 izziņa) ar norādi, ka nav medicīniskās kontrindikācijas pakalpojumu saņemšanai un nepieciešamības gadījumā psihiatra atzinumu.
• Invalīda apliecības kopija un VDEĀK izsniegta atzinuma kopija;
• Ergoterapeita atzinums
• Rehabilitologa slēdziens, kurā noteikti rehabilitācijas pasākumi
• u.c. dokumenti

Sīkāka informācija par pakalpojumu un pieteikšanās 67339265, 26039913

Ērgļos notiks integratīva piedzīvojumu nometne

Ērgļos notiks integratīva piedzīvojumu nometne „4 stihijas”
Ērgļos notiks bezmaksas integratīva diennakts piedzīvojumu un atpūtas nometne „4 stihijas” 12 – 25 gadus veciem bērniem un jauniešiem ar intelektuālās un garīga rakstura traucējumiem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm. Nometne notiks laika posmā no 09.06.2014. – 15.06.2014., nometņu centrā „Ērgļa spārni”, Ērgļu novadā.

Nometnes galvenā tēma un intriga šoreiz - 4 stihijas: uguns (radošā enerģija); ūdens (jūtas un emocijas); gaiss (intelekts un prāts); zeme (materiālā pasaule, labklājība un veselība). Septiņu dienu nometnes programmā esam iekļāvuši dažādas aktivitātes, lai dalībnieki apgūtu jaunu pieredzi un apgūtu/pilnveidotu dažādas dzīvei nepieciešamās prasmes:
• radošās darbnīcas
• rehabilitējošu lauku vidi
• videi draudzīgu un veselīgu dzīvesveidu
• āra dzīves aktivitātes
• sporta aktivitātes
• pārgājienu
• ekskursiju

Nometni līdzfinansē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Īpašs paldies A/S „Aldaris” par atspirdzinošajiem dzērieniem. Nometnes organizatori saka, milzīgu paldies visiem brīvprātīgajiem un citiem labas gribas cilvēkiem, kuri iesaistījās šī projekta realizēšanā.

Palīdzības siena Spicē maina izskatu un vietu

Nomainot izskatu un atrašanās vietu, šī gada pirmajās dienās tirdzniecības centra Spice 1.stāva foajē pie B ieejas savu trešo darbības sezonu uzsāka Palīdzības siena – ērta vieta, kur jebkurā nedēļas dienā no pulksten 10:00 līdz 22:00 var ziedot apģērbus un apavus.

Palīdzības siena, kas tapusi ar Latvijas Zaļā punkta gādību, darbojas kopš 2011.gada marta, un līdz šim tajā saziedotas 1386 tonnas apģērba un apavu. Saziedotās mantas ar biedrības „Svētā Jāņa palīdzība” gādību nonāk pie ilgstošās grūtībās un ārkārtas situācijās nonākušiem cilvēkiem visā Latvijā.

Biedrības Svētā Jāņa palīdzība direktore Melānija Grundšteina - Gruzdiņa:  „Rēķinām, ka Svētā Jāņa palīdzības noliktavā Laktas ielā 8  ik mēnesi palīdzību saņem vismaz 260 rīdzinieku ģimenes, bet mazturīgos ārpus Rīgas atbalstām ar 29 sadarbības organizāciju starpniecību. Palīdzības sienā visbiežāk tiek ziedots sieviešu un bērnu apģērbs, un esam novērojuši, ka vislielākā aktivitāte ir pavasarī un svētku brīvdienās, kad saimniecēm vairāk laika skapju revīzijai.”

Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis: „Uzsākot šo sociālās atbildības projektu, vēlējāmies akcentēt lietu otrās dzīves jēdzienu.  Ne vien atkritumu šķirošana un pārstrāde, bet arī ziedošana ir veids, kādā saprātīgi izmantojam mums pieejamos resursus, jo atdāvinātās mantas turpina dzīvot otro un trešo dzīvi. Šī gada martā Palīdzības sienai aprit trīs gadi un sabiedrības neatslābstošā aktivitāte apliecina, ka mēs Latvijā esam gatavi būt gan zaļi, gan izpalīdzīgi.”

Tirdzniecības kompleksa Spice direktore Iveta Lāce: „Mums ir prieks, ka, atklājot Palīdzības sienu, Spice ir kļuvusi par šāda ilgtermiņa labdarības projekta dalībnieku. Apzināmies, ka Latvijā ir daudz ļaužu, - ģimenes ar bērniem, darbu zaudējuši cilvēki, - kas šodien nonākuši grūtībās un nevar atvēlēt līdzekļus vajadzīgo apģērbu un apavu iegādei. Palīdzība šādā brīdī ir ļoti noderīga, tādēļ aicinām mūsu apmeklētājus veikt labu darbu un sev ērtā vietā un laikā tirdzniecības centrā Spice ziedot apavus un apģērbus, kas pašiem vairs nav nepieciešami.”

Uzmanību!
• Palīdzības sienā saziedotais materiāls tiek pāršķirots un tālākai izmantošanai ir derīgi apmēram 80% no saziedotā, jo daļa mantu ir netīras vai bojātas. Tāpēc atgādinām ziedošanas pamatprincipu – ziedo tīru, nesaplēstu un nebojātu!
• Visvairāk tiek gaidīts liela izmēra apģērbs un vīriešu apavi. 
Ziedot iespējams arī ārpus Rīgas. Informāciju par biedrības Svētā Jāņa palīdzība sadarbības organizācijām vaicājiet pa tālruni 67339265 vai e-pastu info@svjp.lv.

Vairāk informācijas:
Māris Sirmulis
Biedrības „Svētā Jāņa Palīdzība”
Labdarības projektu koordinators
26039913

DAC „Saulessvece” teātra studijas izrāde

Dienas aprūpes centra „Saulessvece” teātra studija unJāņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs aicina Jūs uz izrādes pirmizrādi 22.11.2013. Divas izrādes: plkst. 14:00 un plkst. 16:00

R. Blaumanis „Raibu raibās dienas ...”
Rakstnieka 150 gadu jubilejai veltīts brīvs fragmentu virknējums no lugām:
„Pazudušais dēls”, „Trīnes grēki”, „Ugunī”, „Skroderdienas Silmačos”
un aforismiem latviešu un krievu valodā

Režisore: Kristīne Klētniece – Sika
Muzikālais vadītājs: Māris Žagars

J. Rozentāla un R. Blaumaņa muzejā, Alberta ielā 12 – 9, Rīgā

Pēc izrādes visi aicināti uz Silmaču pankūkām un cigoriņu kafiju.
Ar ielūgumiem izrādes apmeklējums – bezmaksas.
(savu ierašanos lūgums apstiprināt iepriekš līdz 20.11.2013 . plkst. 12:00
zvanot sociālajai darbiniecei Mārītei Klenovskai, tālrunis 67339265, lūgums norādīt izrādes laiku)

Biedrības „Svētā Jāņa Palīdzība” dienas aprūpes centra „Saulessvece” teātra studijas aktieri 2013. gadu gods godam ir pavadījuši svinot mūsu izcilā un iemīļotā spalvas meistara Rūdolfa Blaumaņa 150. jubileju. Esam kopīgi lasījuši Blaumaņa galvenās nopietnās lugas: „Indrāni”, „Pazudušais dēls”, „Ugunī”, atkārtoti esam atgriezušies pie iemīļotajām komēdijām „Skroderdienas Silmačos” un „Trīnes grēki”. Īpašā vasaras nometnē esam iestudējuši fragmentus no stāsta „Brīnumzālīte” dramatizējuma. Šī iestudējuma mēģinājumi un izrāde notika Rūdolfa Blaumaņa memoriālajā muzejā „Braki”, kurā jau vairākus gadus, pateicoties muzeja laipno saimnieču Zintas Saulītes un Anna Kuzinas viesmīlībai, esam varējuši ciemoties un izspēlēt Blaumaņa lugu fragmentus. Esam zīmējuši lugu varoņus un afišas, apmeklējuši Rīgas Krievu teātri, kur noskatījāmies „Indrānu” iestudējumu, esam skatījušies internetā pieejamās filmas un iestudējumus, kas veidoti pēc Blaumaņa darbu motīviem. Esam paviesojušies ārkārtīgi mājīgajā J. Rozentāla un R. Blaumaņa memoriālajā dzīvoklī Rīgā un iepazinušies ar izstādi, kas veltīta lugai „Skroderdienas Silmačos”.

Blaumaņa 150. jubilejas gads tuvojas noslēgumam un pienācis arī mūsu laiks atskatīties uz šajā gadā padarīto. Iestudējumā „Raibu raibās dienas ...”, gluži kā tādā jubilejas zupas katlā, sametīsim kopā fragmentus no lugām „Skroderdienas Silmačos”, „Pazudušais dēls”, „Ugunī” un „Trīnes grēki”, tiem pievienosim Annas Kuzinas apkopotos Blaumaņa aforismus un kopā gardu muti centīsimies šo „zupu” izstrēbt. Saldajā – „pāris pankoku, ko „Silmaču” saimnieces prot cept,” un aktieru zīmējumi, iedvesmojoties no Blaumaņa darbiem.
Dienas aprūpes centra „Saulessvece” vadītāja Melānija Grundšteina – Gruzdiņa piebilst: „Pozitīvi, ka teātra spēle mūsu dienas centra klientus aizrauj. Pats galvenais - cerēsim, ka izrāde spēs nojaukt barjeru starp aktieriem un skatītājiem, tādējādi veicinot sociālās integrācijas procesu”.
Pie zupas strēbšanas mums palīdzēs lieliskais pianists un imrovizātors Māris Žagars. Zupa labāk garšos tāpēc, ka to strēbsim ne tikai savās mājās DAC „Saulessvece”, bet arī ciemos – Jāņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa viesmīlīgajā Alberta ielas dzīvoklī un, protams, mūsu mīļajās „Braku” mājās Ērgļos.
Lai labi smeķē!

Sīkāka informācija,
Māris Sirmulis
Biedrība „Svētā Jāņa Palīdzība”
tālr. 67339265, mob. 26039913

Labdarības programma „Maizes rieciens”

No 2013. gada 1. oktobra līdz 2014. gada 30. septembrim
Pateicoties Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstam labdarības programmas „Maizes rieciens” ietvaros 15 dienas aprūpes centra personām ar garīga rakstura traucējumiem „Saulessvece” klientiem – cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, kuru iespējas gādāt par maltīti ir ierobežotas saslimšanas dēļ vai arī ienākumi ir ierobežoti no viņiem neatkarīgu iemeslu dēļ tiks piedāvātas brokastis.

Ikdienā strādājot ar cilvēkiem ar garīga rakstura un intelektuālās attīstības traucējumiem, nākas secināt, ka ne tikai slimības objektīvās izpausmes, bet arī stigmas izraisītās bailes, neizparatne un norobežošanās nes līdzi problēmas, kuras saistītas ar nespēju parūpēties par elementārām ikdienas aktivitātēm, kas citiem šķiet pašsaprotamas.
Cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem bieži ir problēmas gādāt par savu maltīti – iemesli visdažādākie, atkarībā no slimības izraisītajām sekām, kā arī katram individuālām sociālās funkcionēšanas spējām.
Maltīte tiek nodrošināta ņemot vērā sekojošus kritērijus: saslimšanas izraisītās sekas; vai līdzās ir kāds radinieks vai tuvs cilvēks, kurš var palīdzēt pagatavot maltīti; ienākumu līmenis; prasme rīkoties ar naudu; prasme sagatavot siltu ēdienu; prasme orientēties un slimības izraisītās sekas.

Liels paldies „Borisa un Ināras Teterevu” fondam par atbalstu!

12