Tālr.: 67339190
Jauniešu līderi tiksies Rīgā

Rīgā ikgadējā konferencē tiksies jauniešu līderi no Johanniter International dalīborganizācijām. Konference notiks no 29. – 30. oktobrim, Rīgā. Tajā piedalīsies pārstāvji no 5 Eiropas valstīm – Anglijas, Vācijas, Ungārijas, Beļģijas un Latvijas.

Šāda ikgadēja tikšanās ir neatņemama starptautiskā jauniešu darba sastāvdaļa. Tā ir iespēja dalīties pieredzē, labās prakses piemēriem, kā arī vienoties par jauniem sadarbības projektiem.
Pagājušajā gadā, konferencē, kura norisinājās Velsā tika izlemts, ka šinī vasarā veidos „International first aid day”. Latvijā tā norisinājās 20. jūnijā Vērmanes dārzā.
Šajā konferencē tiks runāts par iespēju jauniešiem satikties starptautiskajos projektos.

„Kopgalds siltas maltītes atbalsts”

Arī 2013/2014. gada sezonā Ziedot.lv un Rimi programma „Kopgalds siltas maltītes atbalsts” atbalstīts Rīgas Zupas virtuves darbu

Siltas maltītes nodrošināšana vēl aizvien sagādā grūtības daudzām Latvijas ģimenēm. Daudzi nespēj atgūties pēc ekonomiskās krīzes un netiek galā ar ekonomiskās krīzes sekām, daudzi vienkārši nespēj paši par sevi parūpēties jau gadiem. Cilvēka izdzīvošanai vissvarīgākais ir ēdiens, tādēļ programma „Kopgalds – siltas maltītes atbalsts” apvieno zupas virtuves, kas cilvēkus nešķiro un zupas šķīvi sniedz katram, kas to ar pastieptu roku lūdz.
Zupas virtuve ir tā vieta, kur palīdzību var saņemt ikviens, kuru dzīvē piemeklējusi tāda nelaime, kad nav citur kur vērsties. Silta zupa vai biezputra, maizes šķēle – tāda pieticīga mēdz būt trūcīgo ļaužu iztikšana gan ziemas salā, gan vasaras karstumā. Zupas virtuvēs pēc palīdzības vēršas bezdarbnieki, invalīdi, vecu un vientuļi cilvēki, daudzbērnu ģimenes, nereti spainītī līdzi siltu maltīti saņem arī mājā aplikušie izsalkušie bērni un vecmāmiņas vai vectētiņi.
Ziedot.lv un Rimi programma „Kopgalds – siltas maltītes atbalsts” sniedz atbalstu zupas virtuvēm pilsētās vai to tuvumā, kurās atrodas RIMI lielveikali.

2013/2014 sezonā projekta ietvaros 8. mēnešu garumā no 2013. gada 1. oktobra līdz 2014. gada 31. maijam pateicoties projekta līdzfinansējumam biedrības „Svētā Jāņa Palīdzība” plānots izdalīt 8400 porcijas paēdinot 230 trūcīgos cilvēkus, kā arī nodrošinās komunālo pakalpojumu apmaksu.
Atgādinām, ka biedrības „Svētā Jāņa Palīdzība” zupas virtuve Laktas ielā 8, k-1 atvērta katru darba dienu no 1000 – 1100.

12